Форум по закупкам
продукт-менеджменту

[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » Продукт-менеджмент » Закупки и управление запасами » заказ товара
заказ товара
njatkoДата: Пятница, 04.04.2014, 22:04 | Сообщение # 1
Рядовой
Группа: Пользователи
Сообщений: 1
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline
Підкажіть як вибрати період за який аналізувати продажі для того щоб сформувати коректне замовлення? В нас дистрибуторська компанія, ми торгуємо продуктами харчування: печиво, консерви, чай, кава, соки... За всі роки поки існує компанія, то аналізували останні 3 тижні продаж. Однак це не дуже коректно, адже в різний період місяця різні продажі, в останній тиждень вони суттєво збільшуються. оскільки агенти стараються виконати поставлений перед ними плани.  Тому роблячи на початку місяця замовлення, то маємо збільшену потребу, а під кінець місяця навпаки....
 
S-tigersДата: Суббота, 05.04.2014, 10:43 | Сообщение # 2
Подполковник
Группа: Администраторы
Сообщений: 109
Награды: 2
Репутация: 2
Статус: Offline
njatko, думаю, що вам потрібно прогнозувати продажі наступним чином:
1. вам необхідно провести аналіз сезонності всередині місяця по кожній конкретній товарній группі, можливо і по окремій позиції - таким чином ви зрозумієте, як себе поводять продажі вашої компанії,
2. вам необхідно провести аналіз сезонності всередині року, по місяцях - таким чином ви зрозумієте поведінку ваших продажів впродовж року,
3. вам необхідно проаналізувати тенденції росту/падіння продажів - це дозволить вам спрогнозувати планову сумму продажів на окремій місяц року...

Отож, маючи цю статистику, ви (1) маєте спрогнозовану сумму продажів на місяц, (2) розподіляєте місячную сумму продажів всередині місяца по тижнях - маєте спрогнозовані сумму продажів окремого тижня.

Мене звати Андрій Стигар. Я автор цього форуму, а також: (а) інформациійного сайту з продукт-менеджменту s-tigers.com.ua , (б) сайту з дистанційного навчання in-course.com . Я маю можливість вам допомогти з розрахунками на одному з ваших прикладів. Тому, njatko, якщо ви згодні, прошу вислаті мені на e-mail standart96@mail.ru статистику з продажів наступного вигляду (приклад в Excel):

В таблиці необхідно вказати статистику з продажів не в грошовому виразі, а в кількості. Відобразіть статистику по якійсь окремій группі товарів, наприклад, печиво... Тобто вам потрібно відобразити усі позиціі печива. якими ви торгуєте...

Після того, як отримаю вашу статистику, я проведу аналіз і на вашому прикладі розповім вам писмьово, як проводились розрахунки.

Чекаю на листа від вас!
Андрій Стигар


Кто знает всё - Тот может всё!
Только бы узнать - и крылья будут!

Леонардо Да Винчи
 
S-tigersДата: Суббота, 05.04.2014, 13:15 | Сообщение # 3
Подполковник
Группа: Администраторы
Сообщений: 109
Награды: 2
Репутация: 2
Статус: Offline
njatko, зрозумів, що не всю необхідну інформацію у вас запросив... той приклад статистики, що я вам виклав в попередній відповіді, буде корисний для розрахунку місячних прогнозів збуту... але щодо внутрішньомісячних прогнозів потрібна ще статистика в розрізі тижнів в такому ж форматі, як і місячні данні... Тобто окрім місячної статистики, вам ще необхідно дати мені данні в розрізі тижнів... Таким чином ми зможемо проаналізувати розподілення продажів всередині місяця... Щотижневу статистику продажів можете надати за останні 6 місяців...

Кто знает всё - Тот может всё!
Только бы узнать - и крылья будут!

Леонардо Да Винчи
 
Форум » Продукт-менеджмент » Закупки и управление запасами » заказ товара
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: